Антонина Хомик

Мене звати Хомик Антоніна. Я студентка Миколаївського національного аграрного університету. Навчаючись на 5 курсі факультету ТВППТСБ, я вирішила скористатися нагодою і спробувати свої знання і навички на практиці. Пройшовши співбесіду і зібравши необхідний пакет документів, я вирушила на стажування в Данію.

Я проходжу стажування на свинокомплексі, який спеціалізується на вирощуванні поросят до 32 кг. Продуктивність свинокомплексу становить 32-35 тис. в рік. Ферма має декілька цехів, зокрема: цех штучного осіменіння, цех утримання супоросних свиноматок, цех опоросу, цех утримання поросят від відлучення до набирання ними маси 32 кг, цех приготування корму.

А зараз детальніше про кожний з пунктів. Штучне осіменіння проводимо на 5-й день після відлучення поросят і на наступний день повторно. На 3-й тиждень сввідлученнякануємо за допомогою УЗД на предмет підтвердження супоросності. Супоросних свиноматок переганяємо в цех утримання супоросних свиноматок. За тиждень до опоросу свиноматок переганяємо у попередньо помиті і продезінфіковані бокси цеху опоросу. Новонародженим поросятам у 1-й день обрізаємо пуповини, хвости, ін'єктуємо антибіотик і залізо та спилюємо зуби. На 4-й день каструємо поросят. На 11-й день починаємо підгодовувати сухим кормом. У період росту поросят проводимо щоденний контроль, профілактику, діагностику і лікування поросят. На 21-й день проводимо відлучення. Свиноматок переганяємо в цех осіменіння, а поросят в цех дорощування, в якому підтримується постійний мікроклімат (температура в приміщенні 22,5-23 °С. Після досягнення поросятами живої маси 30-32 кг, ми їх продаємо. Процес дорощування триває 2 місяця.

Робочий день починається о 7.00 годині ранку і закінчується о 15.30. На фермі працює п'ять штатних працівників.

Вільний час я проводжу корисно. Скористалася можливістю безкоштовного навчання у мовному центрі, вивчаю датську мову. Також я багато подорожую і відвідую велику кількість різноманітних місць.

На протязі стажування я відчуваю підтримку з боку працівників компаній Fin Agro Cousulting та agriLIDA.